- Štítky blogu
- krby
- krbové vložky
- Radiátory do kúpeľne
- Kanálové klimatizácie
- Klimatizácia
- biokrb
- elektrické krby
- plynové krby
- Kazetové klimatizácie
- Klimatizácie Multisplit
- Nástenné klimatizácie
- Dizajnové kúpeľňové radiátory
- Dizajnové radiátory
- plynové kotle
- podlahové ventilátory
- Klimatizácie
- Stropné klimatizácie
- Multisplit klimatizácie
- stolný ventilátor
- stropné ventilátory
- prenosné ventilátory
- rohové krby
- olejové ohrievače
- konvektory
- teplovzdušné ventilátory
- moderné radiátory
- dekoratívne radiátory
- rekuperačný systém
- Krby
- Radiátory do kúpeľne horizontálne
- pravé krby
- kotly s podávačom
- tepelné čerpadlá vzduch
- tepelné čerpadlá
- ventilačné mriežky
- Vetracie mriežky
- ventilátory
- radiálne ventilátory
- axiálne ventilátory
- Potrubné ventilátory
- kotly na ekohrášok
- ľavé krby
- kotly na tuhé palivá
- kotly na pelety
- Kotly
- Odvzdušňovacie ventily pre radiátory
- Upevnenie radiátorov
- Radiátorové ventily
- Termostatické radiátorové ventily a hlavice
Alternatívne zdroje energie
Krby
Kotly
Ohrievače
Bojlery-ohrievače vody
Podlahové kúrenie/príslušenstvo
Radiátory a príslušenstvo
Vykurovanie-príslušenstvo
Klimatizácie a ventilátory
Tepelné čerpadlá a rekuperátory



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Ako nainštalovať kúpeľňový radiátor?
Návrhy kúpeľní sa spravidla presúvajú od nefunkčných rebrovaných radiátorov v prospech radiátorov rebríkového typu . Tento typ radiátor má mnoho tvarov a je možné ho prispôsobiť každému typu interiéru. Na trhu sú aj ploché radiátory, tzv tanier, ideálny do moderných priestorov. Stojí za to vybaviť ich ďalšími rukoväťami alebo háčikmi, na ktoré môžete zavesiť uteráky alebo župany.
Vyberte miesto montáže
Radiátory sa odporúča inštalovať na vonkajšiu stenu, pod okno, mimo ventilátorov alebo ventilátorov, cez ktoré by mohlo unikať príliš veľa tepla. V skutočnosti však môžete kúpeľňový radiátor nainštalovať tam, kde je na to miesto (s prihliadnutím na bezpečnosť použitia): na stenu pri vani, vedľa toalety alebo sprchovacieho kúta (odkiaľ je ľahšie sa dostať) za uterák). Vo väčších kúpeľniach môžete skúsiť dať dodatočnú stenu k radiátoru, napríklad oddelením priestoru toalety od priestoru kúpeľa.. S takýmto umiestnením by ste mali počítať ešte pred umiestnením priečky, pretože by ste nemali iba dávať von potrubia, ale tiež prispôsobiť konštrukciu steny hmotnosti chladiča (obyčajná sadrokartónová priečka nebude fungovať). Na trhu sú dostupné aj modely radiátorov, ktoré môžu predstavovať deliacu stenu, tzv rozdeľovacie radiátorov .
Pripojenie radiátora v kúpeľni
Zručné pripojenie radiátora k vodnému systému určuje jeho estetiku a správnu funkciu. Za prevádzku ohrievača sú zodpovedné dve rúrky : prívod, pomocou ktorého do zariadenia prúdi horúca voda (napr. Z kondenzačného kotla), a výtlak, pomocou ktorého sa už ochladená voda vracia do systému ústredného kúrenia. V závislosti od typu výstupu sú potrubia spojené v spodnej časti alebo na boku chladiča.
V prvom spôsobe je na prívodné potrubie namontovaný termostatický ventil s hlavou, ktorý vám umožňuje regulovať teplotu v miestnosti. Na výtlačné potrubie je zase umiestnený uzatvárací ventil , vďaka ktorému je možné radiátor odpojiť od inštalácie.
Spodné pripojenie radiátora na vešiak na uteráky. Na prívodnom potrubí (červená šípka) je namontovaný termostatický ventil s hlavou, pomocou ktorého voda prúdi do radiátora. Na výtlačnom potrubí je umiestnený uzatvárací ventil (modrá šípka).
Ak potrubia v spodnom pripojení siahajú od steny (bežná možnosť v kúpeľni), na pripojenie radiátora sa použije uhlové spojenie , často s ventilmi . Inštalácia radiátora si potom vyžaduje trochu viac práce, ale nemusíme sa obávať výrezov potrubí v podlahe.
Bočné pripojenie sa zvyčajne používa so staršími inštaláciami . Táto možnosť je taká populárna, že pre ňu môžeme ľahko nájsť vhodný model chladiča. Stojí za to vedieť, že v tomto type inštalácie je rozstup napájacích a výtlačných potrubí spravidla konštantný a dosahuje 50 cm. Variáciou bočného pripojenia je krížové pripojenie , používané vo vyšších (dlhších) modeloch, aby sa zabránilo riziku nerovnomerného rozloženia tepla v zariadení.
Aby ste neprišli o vykurovací výkon v bočnom zapojení, nezabudnite pripojiť prívodné potrubie v hornej časti chladiča (termostatický ventil) a výtlačné potrubie - v spodnej časti.