- Štítky blogu
- krby
- krbové vložky
- Radiátory do kúpeľne
- Kanálové klimatizácie
- Klimatizácia
- biokrb
- elektrické krby
- plynové krby
- Kazetové klimatizácie
- Klimatizácie Multisplit
- Nástenné klimatizácie
- Dizajnové kúpeľňové radiátory
- Dizajnové radiátory
- plynové kotle
- podlahové ventilátory
- Klimatizácie
- Stropné klimatizácie
- Multisplit klimatizácie
- stolný ventilátor
- stropné ventilátory
- prenosné ventilátory
- rohové krby
- olejové ohrievače
- konvektory
- teplovzdušné ventilátory
- moderné radiátory
- dekoratívne radiátory
- rekuperačný systém
- Krby
- Radiátory do kúpeľne horizontálne
- pravé krby
- kotly s podávačom
- tepelné čerpadlá vzduch
- tepelné čerpadlá
- ventilačné mriežky
- Vetracie mriežky
- ventilátory
- radiálne ventilátory
- axiálne ventilátory
- Potrubné ventilátory
- kotly na ekohrášok
- ľavé krby
- kotly na tuhé palivá
- kotly na pelety
- Kotly
- Odvzdušňovacie ventily pre radiátory
- Upevnenie radiátorov
- Radiátorové ventily
- Termostatické radiátorové ventily a hlavice



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Aké sú typy krbov? Charakteristika a usporiadanie
Pri rozhodovaní o krbe stojíme pred niekoľkými vážnymi dilemami. Prvá je úloha, ktorú bude táto inštalácia v dome vykonávať - vykurovanie miestností alebo len zdobenie interiéru. Rovnako dôležitý je aj výber prevedenia krbového kúta, ktorého forma by mala byť neodmysliteľnou súčasťou okolia.
Stručná história krbu
Od samého začiatku stavby bol krb - kedysi ohnisko - centrom každej domácnosti ako miesto na prípravu (pečenie, varenie, pečenie, ohrievanie) jedál a predovšetkým na vykurovanie budovy. Formy týchto inštalácií sa menili v závislosti od majetku majiteľa domu.
Časom bola jeho vykurovacia úloha zastavená, kým architekti nevideli dekoratívny potenciál krbu vďaka mnohým možnostiam jeho postavenia. Od tej doby sa tvary a veľkosti ohnísk vyvíjali tak, aby sa prispôsobili rôznym typom interiérov. Najväčšie zásluhy na zdobení krbových škatúľ možno pripísať kráľom a magnátom. Vzhľadom na to, že iba oni si mohli dovoliť suroviny, ktoré by mohli byť použité ako sochársky materiál, napríklad mramor.
Ozdoby krbu sú charakteristické pre danú éru. V stredoveku mali otvorené krby zreteľne vystupujúce odkvapy, ktoré sa smerom hore zužovali, niekedy dosahovali až po strop alebo klenbu komory, ako aj dymový kanál. Gotický štýl priniesol bohaté ozdoby a architektonickú expanziu, zatiaľ čo renesanční architekti sa vzdali odkvapov, takže v stenách budovy boli inštalované dymovody .
Do 18. storočia sa žiadny krb nezaobišiel bez bohatých dekorácií, ktoré mali dokazovať bohatstvo a hodnosť majiteľa. Charakteristická forma jednoduchého krbu s prekladom slúžiacim ako polica bola vyvinutá na začiatku 19. storočia.
V súčasnej dobe si výrobcovia krbov navzájom konkurujú vo forme ich konečnej úpravy, ktorá umožňuje zladiť dané bývanie, a dokonca aj samotnú vložku, s individuálnymi potrebami investora. Ak má miestnosť odkazovať na drevenú horskú chatu priamo z alpského vosku, ľahko nájdeme spoločnosť, ktorej sortiment splní tieto očakávania. Ak je naša predstava dokonalého interiéru modernejšia, nebudeme ani sklamaní.
Krb, ktorý pripomína klasický štýl bývania
Otvorené krby a s vložkou
V tejto skupine produktov máme na výber tradičné krby s uzavretou vložkou , ako aj otvorené inštalácie . Tieto sú zvyčajne iba prvkom interiérového dizajnu, pretože nemajú príliš veľký vykurovací potenciál, to znamená, že otvorený komín spôsobuje veľké tepelné straty, ktoré unikajú von z budovy. Navyše v takom ohnisku drevo veľmi rýchlo horí, čo ešte zvyšuje prevádzkové náklady.
Na výrobu otvorenéhokrbu sa používajú keramické, cemento-ílové alebo pieskovcové tehly, pričom samotné ohnisko je vyrobené z plnej keramickej tehly, ktorá je navyše obložená šamotovými tehlami. Vzhľadom na to, že na opláštenie plášťa takého krbu je možné použiť mnoho rôznych materiálov, napríklad mramor, žulu, tehlu zo slinku, drevo alebo keramické dlaždice, máme veľa možností, ako tvarovať celú inštaláciu tak, aby zodpovedala interiéru.

Uzavretékrbové vložky, okrem toho, že sú bezpečnejšie a ekonomickejšie z hľadiska použitia, môžu podporovať vykurovanie budov. Rôzne modely môžu pracovať so systémom ohrevu vzduchu (DGP) alebo so systémom ústredného kúrenia s vodou (v prípade krbov s vodným plášťom).
Uzavreté ohnisko, dokonca aj v najjednoduchšej verzii, slúži ako vynikajúci zdroj tepla a ohrieva miestnosť, v ktorej sa nachádza. Pripojením k DGP alebo kúpou modelu s vodným plášťom sa zvýši tepelný potenciál zariadenia, čo umožní distribúciu tepla dokonca aj v celej budove alebo ohrev vody pre domácnosť.
Ďalšou dôležitou výhodou takéhoto ohniska je drevo ako palivo, ktoré je navyše široko dostupné navyše za veľmi atraktívnu cenu. Uzavreté krby sú tiež oveľa bezpečnejšie na použitie ako otvorené krby . V tomto prípade nehrozí riziko vypadnutia dreva alebo vyfúkania popola vo vnútri miestnosti.
Tiež nie je potrebné čakať, kým oheň v krbe úplne nezhasne, za čo môže aj uzavretá inštalácia, ktorá minimalizuje riziko ponechania ohňa bez kontroly. Spaľovanie dreva v takom krbe navyše trvá oveľa dlhšie, takže z ekonomického hľadiska je to aj lepšia voľba.
Voľne stojace krby
- môžu byť alternatívou k veľkým krbom, ktoré vyžadujú nielen veľa priestoru, ale aj veľký finančný príspevok. Tieto voľne stojace krby môžu byť skutočne malé, ich inštalácia nevyžaduje prestavbu celej miestnosti ani časovo náročnú renováciu. Sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a veľkostiach, pred kúpou stojí za zváženie účelu nášho budúceho krbu - či už ho v chladných dňoch len ozdobíme alebo vytopíme.
Elektrické krby
Hlavnou výhodou elektrických krbov je čistota prevádzky. Účinok spaľovania dreva v nich dosiahneme nie cez drevo, ako v prípade tradičných krbov , alebo vďaka tekutému alebo polokvapalnému palivu (biokrby), ale iba pripojením na elektrickú energiu. Prakticky neexistuje otvorený oheň. Obraz plameňov je výsledkom rozpadu svetelných lúčov alebo vodných pár, na ktorých je zobrazený obraz plameňov. Vyhneme sa tak nebezpečenstvu, ktoré oheň prináša.
Plynové krby
Investori často volia tento typ krbového vykurovania predovšetkým kvôli komfortu používania. Plynový krb nevyžaduje úsilie užívateľa skladovať palivo alebo zapaľovať drevo sám.
Spustenie zariadenia je obmedzené na stlačenie jedného tlačidla na diaľkovom ovládači, čím sa spustí plynová inštalácia (princíp je podobný ako pri plynových sporákoch). Krb funguje ihneď po zapnutí. Inštalácia sa ovláda nastavením veľkosti plameňa, tj. Výkonu zariadenia. Po vypnutí krbu nie je potrebné ho čistiť od popola alebo sadzí, je ihneď pripravený na opätovné zapnutie. Prevádzkové náklady takéhoto krbu zahŕňajú iba cenu plynu nášho dodávateľa.
V prípade plynových krbov je dôležité, aby ste si po vypnutí krbu uchovali ilúziu horiaceho dreva ešte nejaký čas, je dôležité zachovať väčšie medzery medzi „kusmi dreva“.
Biokrby
V poslednej dobe stále viac a viac v móde. Ich jedinečnosť spočíva v zmene paliva - z dreva a brikety - na biopalivo, v kvapalnej alebo gélovej forme. A čo viac, Biokrby sú ľahko inštalovať ako elektrických, pretože aj oni nepotrebujú pripojenie k komínového prieduchu, takže umiestnime tam, kde si myslíme, že sa zmestí najlepšie, takže sme sa neobmedzujú interiér s ready -vykonaná inštalácia.
Široká škála prevedení je obrovskou výhodou biokrbov . Na trhu sú krby s ozdobným oceľovým rámom a tie so skleneným rámom, vďaka ktorým je oheň viditeľný zo všetkých strán zariadenia.
Môžeme si tiež kúpiť model s nádržou na esenciálne oleje, ako aj diaľkovým ovládaním.
Prenosné modely biokrbov je možné voľne presúvať v závislosti od potrieb a preferencií a vychutnávať si pohľad na plamene v rôznych častiach domu. Navyše majú krásne, moderné formy povrchovej úpravy.
Krb a interiér
Krb má okrem vykurovacích funkcií aj veľký estetický potenciál. Výber vzoru je obrovský. Na trhu nájdete tie, ktoré svojim vzhľadom budú odkazovať na klasiku, ako aj na moderné formy budov bez akýchkoľvek dekorácií, čo však neznamená, že nemajú veľký aranžérsky potenciál. Takýto krb je vybavený nie jednou, ale dvoma, tromi, dokonca štyrmi tabuľami, ktoré poskytujú pohľad na oheň zo všetkých strán.